Mobil menü megnyitás

Tükrözés vagy karma

A mindennapokban, amikor sok emberrel találkozunk, az ő tükrözésük nem jár kellemetlen érzéssel, talán így van a legtöbb esetben.

Vannak kivételek például, amikor valakinek nagyon erőteljes belső feszültségei vannak, és ez gyakran megjelenik benne, ezt bizony nehéz visszatükrözni, mert vagy összeütközés jön létre, vagy a nyugodtabb ember védekezésévé alakul át a folyamat, így a segítő jóindulattal együtt sem tud igazán hatásos tükrözés és egyensúly létrejönni. A feszült ember teljesen normálisnak tartja a saját működését, és arra vár, mint mindenki, hogy úgy fogadják el őt, ahogy van.

Valójában a személyiségben nem lehet oly mértékben megbízni, mint ahogyan az emberek ezt elvárják. Ennek több oka is van, az egyik az egó, amely minden esetben kiváltságosnak, vagy éppen jelentéktelennek tartja magát a hozzá illő megnyilatkozásokkal. Így, akinek nagy az egoja, és még az emberi minőségi fejlődése az elején tart, tőle egészen mást kell elvárni, mint attól, akinek már magasabb a minősége. Néha az alul értékelt egóval épp olyan nehéz együttműködni, mint a naggyal.

Asztrológiai módszerrel megállapítható, hogy milyen radixú ember tudja a tükrözést és az egyensúly kialakulását elősegíteni. A feszült ember szinte mindig konfliktust érez és talál is a környezetében, ez lehetne esély is a saját tulajdonságai felismerésére, hiszen előbb utóbb elgondolkozhat azon, hogy miért kerül ő mindig ilyen helyzetbe.

Ha a karma oldaláról nézzük az esetet, akkor az ilyen embernek valamilyen oknál fogva szükséges megtapasztalnia azt, hogy milyen ezzel a habitussal élni az emberek között és együttműködni velük. Hogy pontosan milyen régi viselkedése miatt lettek ilyen tulajdonságai ezt nehéz feltárni, ami lehet akár negatív tartalmú is, de elsősorban ne erre gondoljunk. Lehet egyszerűen egy régen megtörtént, de mástól származó nagyon elutasított élmény, ami felhozta ennek a megélésnek a szükségességét, és ez már a dharma, hiszen itt nem kell ledolgozni senkivel szemben semmit.

Sokan, amikor az enneagrammal foglalkoznak, gyakran szeretnék a személyiség szintjére kifejlesztené az olyan tulajdonságokat, amelynek a gyökerei mélyebben vannak, mintha nagy szükség lenne erre a közelítésre. Ilyenkor, ha az illető saját magában nem tudja felfedezni és elkülöníteni a személyiségétől a karaktarét, akkor a megtanult magatartási mintát úgy veszi át, hogy a személyiségébe szeretné beépíteni. Valójában haszna is van ennek a keveredésnek, mert olyan tulajdonságokat képesek ekkor megfogalmazni, amelyek a karakter emberi rétegéből erednek, de a személyiségben ideaként jelennek meg, és így gyakorolnak vonzást az illetőre, amivel fejleszti az emberi minőségét.

Gyakran jön létre olyan helyzet, hogy két hasonló reakció eredője nem ugyanonnan származik, egyik esetben a karakterből, a másik esetben a személyiségből, és így zavar jön létre, hogy vajon melyik az igaz. Ebből az látszik, hogy egy személy önmaga által történő kivetítése, vagyis a világ felé kivetített tükörképe is mennyire összetett folyamatot mutat. Biztosan csupán egy jól kifejlesztett szellemi látással lehet helyesen befogadni és a helyére tenni az ilyen információkat.

Ha tetszik vagy hasznos számodra ez a tartalom, akkor kérlek, hogy oszd meg vagy lájkold, hogy másokhoz is elérjen az információ. Köszönöm szépen!

Támogatót keresünk a könyvem kiadásához, ha tudsz ebben bármilyen módon segíteni, keress meg az orbisz2020@gmail.com e-mail címen. Köszönöm!