Miért van az analógia törvényében az „ez is lehet, meg az is” lehetőség?
A világban nagyon sok tudati minőség van, és ha ezek nem lennének, akkor az „ez is lehet, meg az is” röviden az „is, is” kifejezés nem kellene, mert ebben az esetben mindenkivel és mindennel mindig azonos események következnének be.
Az analógia törvénye mindig rávilágít egy folyamatra, így ebben felismerhető törvények mutatkoznak meg, és ezért lehet könnyen előre látni dolgokat, de ugyanezért nem lehet pontosan megmondani, hogy mi fog történni.
Az asztrológia alkalmazza az analógia törvényét az események bekövetkezésének meghatározására, amely komoly feladat, jóval egyszerűbb és könnyebb egy személy részletes elemzése. Mégis aki képes figyelembe venni a minőségeket sokkal pontosabban tudja megfogalmazni a várható eseményeket. Viszont aki médiumi képességekkel rendelkezik, akkor ő pontos eseménysor leírást képes adni. Sok asztrológus még, ha nem is tudja, médium is egyben.
Logikus, hogy egy magasabb minőségnek mást és másképp kell megélnie, mint egy alacsonyabb minőségnek, de az sincs kizárva, hogy néha mégsem. Emberi példával élve a veszteség megélésén keresztül lehet jól érzékelni, az emberi minőségi rétegek különböző átéléseit. Mi lehet az ember életében veszteség, lehet fizikai szintű, a cselekvésen keresztüli veszteség, lehet érzelmi szintű veszteség, és lehet rossz gondolatból eredő veszteség.
Ezek nem kapcsolódnak minőségekhez csak akkor, amikor például egy érzelmi veszteséget él át egyszerre öt emberi minőség és így össze lehet hasonlítani őket. Ekkor derül ki, hogy mástól rendül meg minden egyes minőség, hiszen mindegyiknek vannak fontos és kevésbé fontos ügyeik, amelyekhez jobban vagy kevésbé ragaszkodnak. Ezek közül jó pár dolog a többieket nem érinti meg. Persze most nem a nagy félelmekre gondolok, hiszen arra a legtöbb ember nem lát rá, hiszen mélyen van az emberben, ezért is egyformán élik meg azokat, amelyek a fizikai halálhoz kötődnek.
Viszont, amikor közvetlenül egy analógiai folyamat képekben történő megtapasztalása történik, akkor ezekből hiányozni fog szinte minden, vagy nagyon sok hétköznapi részlet. Ilyenkor a folyamat élményszerű és pontos láttatása a legfontosabb szándék. Ezért az ilyen leírásokhoz nem célszerű konkrétumokat kapcsolni, hiszen ez már a találgatás kategóriája lesz. Ezeket a folyamatokat az analógia átélése közben lehet megélni, de akkor még nem lehet teljesen megérteni és kibontani, erre majd később lesz mód, hiszen ez egy különálló művelet. Az analógia átélésének élménye közben egy nagyon esszenciális érzete van az embernek, amiben a lényeg mutatkozik meg, és ezt kell később fogalmi nyelvre fordítani és ezen a nyelven megérteni és átadni másoknak.
Ha tetszik vagy hasznos számodra ez a tartalom, akkor kérlek, hogy oszd meg vagy lájkold, hogy másokhoz is elérjen az információ. Köszönöm szépen!
Támogatót keresünk a könyvem kiadásához, ha tudsz ebben bármilyen módon segíteni, keress meg az orbisz2020@gmail.com e-mail címen. Köszönöm!