Mit tegyek azért, hogy a cselekedeteim helyesek legyenek?
Minden ember a jelenlegi életét, a távoli múltból eredő feldolgozott és feldolgozatlan élményei, eredményei, valamint az új élethez szükséges felvállalások határozzák meg, hiszen ezekre az élményekre volt és jelenleg erre van szüksége. Ez azt jelenti, hogy nem a múlttal kell foglalkozni, hiszen akkor sohasem oldja meg az ember a jelen életét.
Az a legfontosabb, hogy készüljön fel mindenki az új események átélésére és a mostani élethelyzetek megoldására. Viszont, amikor bűntudata vagy a múltból eredő félelmei vannak, például arra gondol, hogy mi minden rosszat tehetett az előző életében, hogy most ez a sorsa, akkor ez gondolat tovább görgeti a napi megélési félelmeket, amely megoldások keresésében hátráltatják.
Mi a megoldás? Milyen folyamatok vannak a háttérben és mire figyeljünk, hogy ne legyen következménye?
Mindenkinek lehet a mostani életben olyan gondja, amely gyorsan megoldható, ez nem hatol be az emberi én valamelyik mélyebb rétegébe, ezért nem lesz ott lenyomata és emiatt nem okoz energiatorzulást. (valójában megőrzésre kerül minden, de nem minden történet terheli az egyént) Ezek az adott pillanatban létrejövő döntések következmény nélküliek, de itt is nagyon fontos, hogy az aktuális tudati minőségnek megfelelő döntések szülessenek.
Van olyan életesemény, amelynek van következménye, ekkor nagyon sok ledolgozni való akad, de mivel ez a múltból ered, így a nagyon régi cselekedeteknek csupán energetikai maradványa van, ezért legtöbbször nincs meg a tényleges emlékük. Ezt a régről eredő energianyomatot meg lehet érteni néha hétköznapi logikával, de gyakran csak magasabb intelligencia használata tudja feldolgozni.
Karmát mindenki saját magának hoz létre, amelyet le kell dolgoznia.
A rövid időn belüli visszahatás viszont nem biztos, hogy karma, bár ez is következmény.
Létezik hamis karma is, amelyet könyen fel lehet oldani.
A feloldásra váró információ zavar nem karma, de ilyenkor az egyén annak képzeli, ezért a szellemi rendszerében energia zavar jön létre, ami könnyen feloldható akkor, amikor nem ragaszkodik hozzá az illető (legyen az hiedelemből, téveszméből vagy dogmából származó információ)
Ha valaki egy esemény bekövetkezte után gondolkozni kezd arról és azt képzeli és hiszi, hogy ennek lesz majd karmikus következménye, ebben az esetben elindul egy érdekes folyamat. Ha van következménye, ha nincs mindkét esetben létrejöhet valamilyen lenyomat a szellemi testben. Egyik esetben következmény energiája jelenik meg benne. De abban az esetben, amikor valóban nincs az eseménynek következménye, de valaki mégis azt gondolja, akkor ez a téves gondolat belső bizonytalanságot netán félelmet hoz létre, ami pedig energetikai zavart okoz. Pedig lehet, hogy az esemény motivációja a tükrözés volt vagy például az aktuális minőségi tudat helyesnek tartja a reakciót, viszont az ego másképp ítélte meg, mert még nem tudott teljes mértékben azonosulni az aktuális tudattal.
Amikor megfigyeljük magunkat vagy másokat, akkor az lenne a helyes kiindulópont, hogy minden cselekedetet az egyén aktuális tudatának az ismeretében értékeljünk. Így kellene eljárnunk a saját tetteinkkel kapcsolatban is. Ezért nem lehet kijelenteni azt, hogy egy régebbi döntés rossz volt, ha az egy korábbi aktuális tudati minőségnek megfelelt. De azt sem lehet mondani senkinek sem, hogy lám itt van egy példaértékű ember, aki hasonló élethelyzetben helyesen döntött, ezért neked is így kellett volna, de hiszen lehet, hogy egyelőre még nincs abban a tudati minőségben, hogy így cselekedjen, de ha majd abban lesz, akkor már elvárható lesz tőle. (Nem olyan bonyolult ez, mert sok gyakorlás után átláthatóvá válik a működés.)
Ha tetszik vagy hasznos számodra ez a tartalom, akkor kérlek, hogy oszd meg vagy lájkold, hogy másokhoz is elérjen az információ. Köszönöm szépen!