Honnan származnak a fontos információk?
Ha valaki bármely módszer segítségével önmagába néz, vagy vallásos, akkor valami olyasmit keres, amiről kevés tapasztalata van, mert az ego lefedi a belső mélységeit. Mégis sok ember életében játszik nagy szerepet az, hogy az egyik mélyebb rétegéből hoz a felszínre fontos információkat.
Ilyen fontos esemény lehet, amikor valaki megtalálja és felismeri a karakterét, de az is, ha gyakran csúszik bele anélkül, hogy ezt tudná, miközben azt gondolja, hogy ez is a személyiségéből származik, hiszen nem gondol arra, hogy lehetnek emberi tudati rétegei. Ekkor olyan, az ideákhoz hasonló élmények érhetik, mint hogy ki a jó vezető, a bizalom kérdései, az együttműködés, az igazságosság, a törvény stb…
Gyerekkorban gyakran nyilvánul meg erősebben a karakter, de ezt is mindenki a személyiség megnyilatkozásnak véli. A gyakoribb érzékelés oka, hogy a gyermekeknél az ego még nem teljesen alakult ki, így szabadon áramlik egy mélyebb réteg minősége és keveredik a személyiség addig kialakult minőségével.
Ezért, ha valaki szeretné, akkor ebből a rétegből is táplálkozhat az inspirációja, hiszen még az idea származási helyét is meg lehet határozni, amely ugyan mélyebben van, mint a karakter. Csak az ideát abban az időben, amikor napi szinten használta az ember, még nem volt képes sem megfogalmazni sem alkalmazni az életére, hiszen az intelligenciájának is erősödnie kellet ehhez, mert e nélkül nincs megismerés, átélés, megértés és minőségi fejlődés.
Ne higgyük azt, hogy nem lehet találkozni a karakter rétegből származó megnyilatkozással, hiszen minden nap használjuk ezt a tudati részünket is, csak van, amikor finoman, és van, amikor nyíltabban érzékelhető. A művészek viszont műveikben jól tudják tükröztetni a karakterüket, de tanítás közben és sok más helyzetben is felszínre tud jönni.
Amikor az erkölcsi fogalmak nem segítenek, akkor a karakterből származó megnyilatkozások igen, hiszen onnan több tudati azonossági lehetőség származik. Ez a kilenc karakterből adódó lehetőség.
Amikor a fiatalokat lelkileg kell megmozdítani annak érdekében, hogy erősödjön az inspirációs képességük, akkor ezzel sikeresen meg lehet oldani az emberek közötti konfliktushelyzeteket, ha bemutatunk a karakterből származó döntéseket. Az ilyen megoldások az intelligenciát erősítik, és hozzáadnak a fiatal fejlődéséhez.
Ha egy filmben vagy színpadi előadás során egy szereplőt hitelesnek találunk, annak valószínűleg az az oka, hogy a szerep szerint eljátszott figura olyan karakter, amely mélyen ott van a színészben, hiszen ha nem is emlékszik arra az időszakra, amikor a karakter életét élte, de az intelligenciája reagál rá, és könnyen befogadja a megoldásait.
Egy művésznek a műveiben tükröződik a karaktere, és ez ellen nem tud semmit sem tenni. Valójában minden megnyilvánulásban benne van a karakter is, de sokan a személyiséget nézik, ezért ezt nem vehetik észre, hiszen a szemük nem állt rá erre, ezért nem is látják. Bennünk van, de nem érzékelhető, csak annak az embernek, aki szellemileg figyel és/vagy éber. De alapos tanulmányozással, elemzéssel is kimutathatók, mert megtanulhatók az alapjai, de ahhoz több idő szükséges, ellenben akinek a szellemi érzékenysége megvan, az rögtön érzékeli.
Persze ekkor már ez nem annyira fontos, mert mélyebbre is lehet látni.
Ha tetszik vagy hasznos számodra ez a tartalom, akkor kérlek, hogy oszd meg vagy lájkold, hogy másokhoz is elérjen az információ. Köszönöm szépen!