Mobil menü megnyitás

A kép és a képzet kapcsolata

Amíg nincs kép, addig nincs képzet sem, csak érzet. Így az érzet az érzések, a megérzések előbb voltak. Ez az Egység érzése, ami az abszolút és hiánytalan megkülönböztetés nélküli teljesség. Ez a vagyok.

Később, amikor a gondolatokban megjelenik az anyag szükségessége, akkor a gondolat létrehozza a képzeteket, amely az anyag szerkezet összeállását hozza létre, majd az anyag egyre több fajta minőségbe alakul át. Később, amikor már létrejött a kép a képzetből, és a gondolatból, akkor egyre intenzívebbé válik a kép, és a képzet hatása, míg az anyagot összetartó érzet a háttérben maradt és misztikus láthatatlan állapotba került, így vele szemben az anyag megjelenése lett a domináns.

A folyamatokat és a törvényeket és minden mást a Tudat egyik része az érzés tartja össze. 

A teljességben nincs más csak az, itt nincs kibontva semmi sem, ezért teljes. Az ember az érzet különböző szintjeit megélheti a teljes teljesség kivételével, például a hétköznapi helyzetekben, de a magas tudatba való emelkedésben is. Mindegyikre azt mondhatjuk, hogy teljes a megélés, csak ezek a teljességek az egésznek egy kicsi szeletét tartalmazzák, amelyre minden szinten szükség van. 

Az emberi fejlődéshez szükséges, hogy értelmileg is felfogja, hogy ő ki, valamint, hogy megértse a világot ahhoz az elme erejére volt szükség. Az emberi elme is teremt, előbb a képzet jön létre majd a kép, és később jön a megvalósítás. Az ember az érzettel, és a megérzéssel is tud mit kezdeni, így hasonlóan működik, mint az egység tudat, csupán kisebb energiával.

Ha tetszik vagy hasznos számodra ez a tartalom, akkor kérlek, hogy oszd meg vagy lájkold, hogy másokhoz is elérjen az információ. Köszönöm szépen!