A megélt tudatok sora és mi
A család tudata, horda tudat, nagycsaládi tudat, nemzetségi tudat, törzsi tudat, törzsszövetségi tudat, népi tudat, nemzeti tudat, és mivel ezt a sort már megéltük, és használtuk így erről már nem lehet vitatkozni.
A nemzeti tudat még okoz megértési és használati gondokat, és ezt a hatalom, hatalmak képviselői jól ki is használják a játszmáikban.
De ennek a sornak van folytatása is, és minél inkább haladunk befelé az új nagy korszakba (Vízöntő) annál inkább előkerül ez a kérdés.
Már taglaltam azt, hogy a nemzeti tudat nem igazán azt jelenti itt nálunk, mint más országokban. Ennek oka, hogy nem sikerült teljes mélységében megélni a közösségi tudatok minden lépcsőjét. A hagyomány az alaposan megélt törzsi törzsszövetségi tudatot viszi tovább, ami még ma is nagyon erősen jelen van.
Mindenki szereti azt a csoportot, amelyhez tartozik, és azokat nem, amelyekben nincs benne. Természetesen ez máshol is így van, de ott sokkal nagyobb esély van az együttműködésre, mint nálunk. Ez a tudat is sok fajta megnyilvánulást okoz az egész világban, de ha csupán Európa magatartását figyeljük meg, akkor is a magyar távol van az átlagos együttmúködés lehetőségétől.
Ezek a „megnemértési” bajok nem csupán nálunk okoznak gondot, de ennek ellenére törekedni kellene nekünk arra, hogy a fejlődésünk ne torpanjon meg. Minden népnek van egy fejlődési útvonala és volt, amikor a múltban valamit nem tudott megoldani, de ez nem jelenti azt, hogy soha nem lenne képes erre.
A másik minta a túlélésre való hangolódás, ami szitén nem segíti az együttműködést, mert abban igen nagy adag megalkuvás van, és kevés az erkölcsi alapú szándék.
Sokan talán okoskodásnak találják ezeket a gondolatokat mert, aki elsüllyedt a saját „valóságában”, nem képes észrevenni önmaga viselkedési mintáit, hiszen ha észrevenné, akkor akár képes is lenne megváltoztatni azt. Így marad a várakozás, hátha egyszer sokan ráébrednek erre és többi rossz tudati mintára.
De sajnos ma is folyamatosan lehet érezni a „régi tudat eredményeit”. Hiszen rosszul érzi magát mindenki, de kevesen jönnek rá arra, hogy ennek mi oka van. Ezért jöhet létre sok olyan betegség, amely ezekből a magatartási hagyományokból származnak.
Amikor fiatalok voltunk, még volt némi szándék az összedolgozásra, de ahogyan a felnőtté válás megkövetelt sok dolgot, és használni kezdtük az ősök tudati mintáit, ez a vágy eltűnt. A szabadság megélése helyett, a követett minta visszahúzott bennünket a múltba és tovább folytattuk a „hagyományt”.
Ez a gondoltsor nem a jellegzetességeket akarja kritizálni vagy megszüntetni, hanem azokat a mintákat, amelyek nagyon károsak, de minőségi fejlődéssel meghaladhatók. Igaz ezeket sokan jellegzetességnek fogadják el, pedig ezek nem azok.
Ha tetszik vagy hasznos számodra ez a tartalom, akkor kérlek, hogy oszd meg vagy lájkold, hogy másokhoz is elérjen az információ. Köszönöm szépen!
Támogatót keresünk a könyvem kiadásához, ha tudsz ebben bármilyen módon segíteni, keress meg az orbisz2020@gmail.com e-mail címen. Köszönöm!