Tudat, gyűlölet, háború
Most, amikor iszonyú események történnek a világ sok pontján, azt tapasztalhatjuk meg, hogy a népekben és az emberekben hogyan jön a felszínre a gyűlölet, amely által gyilkolni képesek. Ezért most erről szükséges beszélni.
Az egyéni tudat nem emlékezhet arra, hogy a hosszútávú karma hogyan hat vissza a ma élő emberekre és a közösségek életére. A kérdés az, hogy miképp szeretnék megoldani, vagy éppen miért nem képesek megoldani azt a helyzetet, ami épp előállt. Valódi megoldás csupán akkor lehetséges, amikor létrejön az emberben egy komoly belső szándék, de most azt látjuk, hogy erre még nincs meg az inspiráció.
Természetesen a karma dolgozik, de ennek a célja nem a pusztítás, hanem a felismerés., de a karmát ledolgozni, vagy feloldani gyűlöletben nem lehet.
Az ego nem szeret veszíteni, ezért a gyűlöletet könnyen a felszínre hozza, amely a fizikai szinten szörnyű eseményeket okoz.
Amikor egy nép a veszteségeit nem képes elfogadni, akkor ezt az élményt és belőle született gondolatokat, érzéseket a legkisebb egység a család viheti tovább. Így a szülők által megfogalmazott gondolatokat, érzelmeket és vágyakat örökli az utód, amely a közösség tudatának a negatív oldalát fogja táplálni. Mindamellett ha ezek az érzések sok emberben vannak jelen, akkor előbb utóbb nagyon széleskörű folyamattá válik, miközben nagyon intenzívvé alakul, majd cselekvés lesz belőle. Most nyomon követhető a tudat átadásának a folyamata, amely korosztályokat (de akár több ezer évet is) ölel át. Ha ezt a vallás egyes képviselői, és a harcias vezetők és közösségeik felvállalják, akkor ezzel létrejöhet egy háború tudati gyújtópontja.
Az egyén is hasonló módon kezelheti a saját veszteségeit, de azért a legtöbb esetben képes felülemelkedni rajta, és tovább lépni különösebb következmény nélkül. Persze, amikor mások folyamatosan emlékeztetik erre, akkor nehezebben vagy egyáltalán nem sikerülhet neki.
Ha valaki nem képes megszabadulni az ilyen érzésektől, akkor Ő nagyon mélyen átélte és azonosult a gyűlölettel, amitől nagyon nehéz megszabadulni, mert az a hatalmat és az egot szolgálja, minthogy mindig és mindenáron győzni kell.
Sokan a vallásban látják a problémát mert, mint ha a vallás elveiből fakadna ez a gyűlöletes magatartás, pedig csak félremagyarázott és hibás értelmezésről van szó. A gyűlölet viszont bennünk van, mint ahogyan a rákos sejtek is, és csak arra várnak, hogy „táptalajra leljenek”.
De a hibás magyarázat lehet tudatos munka, vagyis lehet manipulációs szándék mögötte. Ezzel megint visszajutottunk a hatalomgyakorlás kérdéséhez.
Az Orosz-Ukrán háborút teremtő helyzet, részben a nemzeti tudat kialakulásától annak alapos megéléséig tartó folyamatról szól. Ebben az esetben hiába jött létre egy nemzet, ha annak az igazi és teljes függetlensége eddig nem jött létre, így a nemzeti tudat amely valamilyen szinten létezett, de az emberekben még nem fejlődött ki nemzet nagy összetartó erejévé. Ahhoz, hogy ez megtörténjen külső erőszaknak kellett bekövetkeznie. Miközben a támadó nagyhalomnak ugyanúgy, mint az előző esetben, el kellett volna fogadnia a veszteséget, de azt nem tudta, amivel létrejöhetett a saját belső háborús tudatállapota.
A két háború tudati szinten azért jöhetett létre, mert sokak nagyon átélték azt, amit nem kellett volna, míg a mások nem élték át azt, amit át kellett volna már élniük.
Mindez akkor történik, amikor haladunk befelé az új korszakba, és sorozatosan olyan asztrológiai állások jöttek és jönnek létre, amelyek azt tükrözik, hogy az emberek milyen felismerések vagy események által és milyen irány felé inspirálódnak.
A valódi cél az, hogy minél többen engedjék el a múlt tudatát és minél többen éljék meg végre az újat. De, attól tartok ez nem fog gyorsan megtörténni, ezért még sok összeütközés várható. Az egyéni tudatváltozás lehet gyors, de a közösségi nagyon lassú.
Persze a karma mindkét háború mögött ott van, amelyet csak egyéni és közösségi, őszinte és mély felismerések képesek megszüntetni, hiszen belátható, hogy tovább vinni nem érdemes, erre mutat rá a mostani helyzet, hiszen szörnyűség lesz belőle. Lehet elemezni, hogy vajon milyen megoldás lenne jó, de valójában tudati változás nélkül ezek nem oldhatók meg, csak ideiglenes módon. Abban az esetben, ha mégis létrejönne a tudati változás, akkor a megoldás adódni fog és sikeres lesz.