Nem lehet minden csupán gazdasági cél
Mindennek a célja az, hogy minden régióban legyen magasabb emberi minőség, vagyis ők ne vándoroljanak el, mert akkor ott nem lesz fejlődés.
Másképpen fogalmazva, ha a dolgozó emberi minőség közelében nem lesz kereskedő minőség és az ő közelében nemesi emberi minőség, akkor azok a minták, amelyeket követni kellene, nem találhatók meg a közelükben, és ezért magára marad az ember a fejlődésben, ami megtorpanást és vagy hanyatlás eredményez.
Ma a társadalom folyamatosan azt tapasztalja, hogy amikor sok magas minőségű vagy tanult ember távozik egy régióból, akkor egyre esetlenebbé és elhagyatottabbá válnak a települések, ezért egyre több támogatást igényelnek.
Ez a folyamat a nem tudatos szegregáció. Az embereknek szükségük van követhető mintára, és ha egyre csökken a követhető emberek száma vagy egy-egy emberi minőség teljesen eltűnik az eredeti környezetéből, akkor az otthon maradottak nem fejlődnek, hanem lecsúsznak. A falvakban lehet ezt a legjobban megfigyelni és megélni.
Most már könnyen belátható, hogy a szegregáció hanyatlást okoz, hiszen a követés elve segítségével támogatják az emberek egymás fejlődését anélkül, hogy ezt tudnák, de ma már tudatossá kell tenni ezt a folyamatot.
Létezik egy másik folyamat a világban, a gépek és később a robotok fejlődése.