Mobil menü megnyitás

Miről szól az alkotmány képlete

Ha valaki azt hiszi, hogy az alkotmány képlete a politikusokról, vagy a legfőbb vezetőről szól, akkor téved. A képlet arról beszél, hogy a magyar népnek mit kell megoldania, felismernie, ami segít majd a Vízöntő korszak minőségének megfelelni.

A Vízöntő jegy 300–ban szextil fényszögben van a Nyilas jeggyel, amely a magyar nép zodiákus jegye. A két jegy a Vízöntő korszakban jobban viszonyul egymáshoz, mint a megelőző Halak korszakban, hiszen akkor a két jegy között rossz viszony van.

De ahhoz, hogy ennek a korszaknak a minőségét képes legyen a közösség, befogadni, ahhoz nagyon sok régi beidegződést, dogmát, viselkedési sémát kell megváltoztatni, vagyis elengedni, vagyis a tudatban fejlődni.

Ehhez szükséges a mostani időszak, amelyet az alkotmány képlete tud jól megmutatni.

A képletben annyi megszorítás és korlátozás van, aminek a valódi célja, hogy ezen élmények feldolgozásával, majd dolgok megváltoztatásával lehet majd az újat befogadni.

Sokan azt gondolják, hogy a vezetőről szól a történet, ez annyiból igaz, hogy ő azt adja, ami benne van, nem többet és nem kevesebbet, ezért alkalmas ebben az időszakban a vezetésre.

A Szaturnuszi minőséget, úgy szívja be a társadalom, hogy az ilyen minőségű ember az irányítása elején sokaknak nagyon vonzó. De valójában mindent korlátozni szeretne, hiszen óriási egyéni hatalomra vágyik, ami ezzel jár. Viszont a hatalom megszerzés folyamatának az elején ez nem derül ki, hiszen nagyon vonzó az embereknek, azért akadály és ellenállás nélkül tudja megvalósítani a célját. Az első időszakban kialakul egyfajta bizalom a vezető felé, így sok olyan ember lesz körülötte, akik képesek elfogadni és megvalósítani a döntéseit, azokat, amelyeket Ő szeretne, ami által egyre csak nő a hatalma. De egy idő után a vonzalom átalakul, hiszen elindult a korlátozás folyamata, ami addig fog tartani, míg a többség rá nem jön arra, hogy változtatni kell.

A változás elsődleges célja nem a vezető leváltása, hanem a közösség tudati fejlődése. Ha csak leváltják a vezetőt, akkor jönni fog egy másik ember, aki ugyanezt fogja képviselni, ez viszont nem okoz valódi tudati változást. Miután komolyan elindult a közösség tudati fejlődési folyamata, akkor majd megjelenik az a vezető, aki viszont majd ezt az új minőséget tudja képviselni.

Ekkor érdemes egy új alkotmányt létrehozni, helyesebben ekkor mindenképpen kell. Hiszen ez lesz az állam és az egyén közös életének a tükörképe.

Sokan ma a vezető politikus személyében látják a problémát, de ő csak tükre a népnek. A változáshoz meg kell várni a nép többségének a felismeréseit, amely idővel döntéssé alakul át.

A propaganda elsősorban azoknál az embereknél hat akik, még kevesebb felismeréssel rendelkeznek, de ha másik politikai csoportnak a propagandája áll vele szembe, akkor semmi sem változik, sőt nő a konfliktus. Csak az inspiráció segíthet, ahol nem mondják ki a megoldást, hanem rávezetik az egyént arra, hogy saját felismerése legyen.

Mindezt egyszerű, lényegre törő, mondatokkal hétköznapi szimbólumok segítségével kell közvetíteni. (De nem a vezetőt támadni, hiszen ekkor természetes reakció az összezárás.) Ezek legtöbbször felszínes gondolatok, de ekkor erre van szükség, de ez mégse propaganda legyen, mert nem tényként kell közölni valamit, hanem inspirálni kell, igaz hasonló nyelvezetben.

A vezetés témájához valamilyen felismeréssel rendelkező emberben a Szaturnusz szorítása ellen, a lázadás vágya, és a düh érzése jön a felszínre. Akik viszont eddig imádták a vezetőt, és rájöttek vele kapcsolatban valamire, náluk a vezető iránti gyűlölet valamilyen szintje jelenhet meg, hiszen ők átverve érzik magukat, így azok, akik addig felemelték őt, most ledobják és otthagyják a földön. Ez a külső és a  belső korrózió folyamata.