Mobil menü megnyitás

Két fontos képlet összevetése

Sok fontos időpontra lehet asztrológiai képletet felállítani, de olyat, ami megmutatja azt, hogy mit kell megoldani az országnak progresszióval, változtatással, dogmák és a mindennapok szokásainak megváltoztatásával azért, hogy a következő korszakban a fejlődésünk iránya megfogalmazható legyen az igazából kettő van.

Az első a 2020 12 21. képlete, amely az új korszak kezdetének és első nagy szakaszának a bolygóállását mutatja.

A másik az amelyiknél más képletet is figyelembe lehetne venni, ezek közül mégis a legfontosabb a 2012-es új alkotmány bevezetésének időpontjára felállított képlet.

A két radixot össze kell hasonlítani és az egyik fogja meghatározni azt, hogy a másikban mit kell csinálni.


Kezdem azzal, hogy az egyik nagy, de feloldható ellenmondáshoz miképp viszonyul az új korszak radixa. Ez a Szaturnusz Jupiter oppozíciója, amely a hatalmi struktúra és a jog viszonyát mutatja.  Az új korszak képletéből a legfontosabb korszakjelölő bolygóállás a Szaturnusz Jupiter együttállás ad változtatásra kényszerítő nagyon erős fényszöget a két bolygóra.

Mit jelent ez? Azt, hogy így nem lehet az új korszakban működni, hogy a jog és a hatalom ellentmondásban legyen, hanem egységben, vagyis az államnak úgy kell működnie, hogy az jogilag is rendben legyen. Hiszen nem csupán az embereknek kell betartani szabályokat, hanem a hatalomnak is. Ez logikusnak tűnik és egyszerűnek, de ezt el is kell érni.

A másik nagy ellentmondás a vezetők, vezető és a nép közötti nehézségek. A vezető és nép között gyakran felléphet az emberi minőség által megfogalmazható különbség és az ezzel járó ellentmondás és összeütközés, mert ha a vezető jól is dönt, akkor sem biztos, hogy a nép az elején jó döntésnek látja azt. Később rájöhet arra, hogy mégiscsak jó volt, és akkor elmúlik az ellentét. A nép nem kíváncsi minden döntésre vagy arra, hogy rálásson hogyan készítik elő ezeket. De akit érdekel, előle ne zárják el ezeket a csatornákat. A tartós konfliktus viszont bizalomvesztő és megosztó, de ezen kívül több más jelenséggel is leírható.

Mindkét képletben így az összehasonlításban (szinasztriában) is előjön ez a konfliktus és ehhez még hozzájön a Merkúr bolygó együtt állása is, ami azt jelenti, hogy ez nehezen szüntethető meg, ezért ezzel a kérdéssel hosszú ideig foglalkozni és sokat kell dolgozni rajta. Ez a folyamat a szellemi tevékenységet is érinti, vagyis azok az emberek, akik tanácsadóként működnek egyelőre nem tudnak kilépni a saját árnyékukból így valószínű, hogy nekik is meg kell újulni nem csak a politikusoknak. Valójában, ha változást szeretne egy közösség, akkor egy olyan komplex hatalmi struktúrával kell felvenni a versenyt, mint amit régebben leírtam.

Viszont az új korszak képletében a Merkúr a Bak jegyben van, amely kitartó, szívós, és strukturálisan gondolkodó módszert sejtet. Valószínű, hogy kevés intellektualitást tartalmazó információt, inkább lényegit kell kommunikálni, naponta vagyis nagyon-nagyon sokszor elismételni, és nem reagálni a hatalom kommunikációjára. Mindig felfűzni az adott kiválasztott témára a friss eseményeket, de mindig ugyanabban a témában. Ezt sugallja a Bak Merkúr működése, amely nem kap rossz fényszöget a hatalom bolygójától jelen esetben a Marstól, az Uránusztól már igen, de az jobban kivédhető. Ez általános kifejtés és előbb utóbb megjelennek az olyan szakemberek, akik képesek lesznek kitalálni a hatékony, de őszinte és nyílt kommunikációt.

Az új korszak Ascendense az Oroszlán jegyében áll, így a másik oldalán a Descendensen az alkotmány Vénusza áll, ami azt jelenti, hogy valami vonzó dolgot kell megjeleníteni a társadalom előtt, ennek a tartalma a szép és a jó, a szabadság, a tanítás, a szolidaritás és a gyerekek, és az egymás baráti elfogadása lehetnek. Ez vonzást gyakorol sok emberre. Nem csinált magatartás, hanem őszinte, vagyis sok esetben nem a kommunikáció számit, hanem az az ember, aki mondja.