Karma és az asztrológia
Mit mutat meg az asztrológia valakinek a horoszkópjában az ő dharmájáról és a karmájáról. A dharma azt mutatja meg, amit meg kell tanulni, karma pedig azt, hogy a legnehezebb feladat, amely még nincs megoldva a megfelelő szinten, addig a karma nem enged lazítani, ami a küzdelembe fektetett energiát mutatja meg.
Mert ha energiát fekte valaki egy képességbe az minőségi fejlődést is okoz. De a többi életterületen is kell dolgozni, igaz nem óriási energia befektetéssel. Ezeken tükröződnek azok a képességek, melyek már kimódoltak, amit nem szükséges előröl átismételni, így látszólag nem kell velük foglalkozni, mert ezekkel könnyen fog menni a feladatok megoldása. Megmutatja azokat is, amelyek gátolva vannak, fékezett működésűek, ezeket fejleszteni kell. Megmutatják azt is melyik életterületre kell a legtöbb energiát fordítani, itt nagy kihívás lesz és azt is, hogy hol érhet valakit meglepetés és vagy kudarc. Vagyis miket kell elengedni, vagy lesznek dolgok, amelyekkel nem kell különösebben foglalkozni, de lehet az is, hogy a kihívásra újszerű megoldást kell keresni. És még nagyon sok minden más is lehet, amit hosszú lenne felsorolni.
Valójában az egész képlet minden elemével ezt mutatja meg, hiszen a személyiségnek tükröznie kell azt, hogy milyen alapvető magatartása van, hogy hova kell eljutnia, hogyan mi módon, kivel vagy kikkel, és mekkora energiával vagy éppen könnyen jut oda. Milyen tulajdonságok maradtak le a fejlődésben, mit kell bepótolni.
Összefoglalva analógia törvénye tükröződik az asztrológiában, ezért a képlet egésze írja körül azokat a feladatokat, amelyeket meg kell tennie az egyénnek, a saját fejlődése érdekében, ebben a szakaszban vagy életben. Emiatt nem lehet egy kiválasztott bolygó vagy a felszálló holdcsomóponttal meghatározni azt, hogy valakinek mi a karmája vagy a dharmája, hanem az egész egyben hordozza azt. Lehet kiemelni valamit, de az élet mindegyik részével foglalkozni kell, mert ha nem, akkor valami lemarad, kimarad, amelyet majd később kell bepótolni.
Sokan ennek ellenére szeretnék azt megtudni tömören, hogy mi is az ő karmájuk, de ez az igény az emberekben illúziót teremt, mert azt gondolják, hogy csak erre az egy feladatra kell összpontosítaniuk, és ekkor igen gyakran a félelem vagy éppen a túlzott elbizakodottság jelenik meg bennük.
Például, ha valaki vezetői karmával rendelkezik, akkor neki nem csak ezt az egy célját kell elérnie, hanem azt is, hogy ebben a lehető legjobb minőséget érje el. Az egyik a karma, a másik a dharma. Persze számtalan más ok is lehet, hogy ki miért kerül bele a hatalomba, de ez nem változtatja meg az előbbi ideális magatartást. Ezt részben lehet tanulni is, de mindenképpen az emberi minőség ebben a meghatározó.