Hogyan meditáljunk?
Talán sokan tudják, hogy miképp kell elindítani a meditálást, de azért, nagyon röviden leírom.
Fontos, hogy a testünk izmait ellazítsuk azért, hogy közben ne zavarjon bennünket az izmok feszülése, vagyis később semmiképp se kelljen rá figyelni. A test lazításával egy kicsit a nem fizikai testünket is ellazítjuk.
A napi érzelmi és gondolati behatásoktól szabaduljunk meg. Ezt általában úgy érjük el, hogy amikor a levegőt kifújjuk az megkönnyíti az ellazulást és a napi élményektől való megszabadulást. Természetesen úgy üljünk le, hogy sokáig tudjunk ebben a testtartásban maradni. Ez a szakasz sokak által már jól ismert.
De amikor befelé figyelünk, akkor már kezd érdekessebbé válni a folyamat.
A cél az érzékenység és a bátorság elérése!

Az érzékenységet azért kell fejleszteni mert, amikor belső képek vagy érzések, gondolatok jelennek meg, bennünk, azok nem élesek, nem határozottak, homályosak alig láthatók, alig érzékelhetők.
A bátorságra azért van szükség, mert az élményeket fel kell fogni, majd ezután ezeket a képeket, érzéseket és gondolatokat ki kell tisztítani, és élessé kell tenni. Ekkor megérthetjük a folyamatot, de ez nem fogalmi megértés, mert ezt átéljük. Ekkor leszünk képesek arra, hogy az életünkben használni tudjuk a felismeréseket. Később viszont ezt fogalmak segítségével megértve-kifejezve, már a fogalmak segítéségével megoszthatjuk másokkal.
De a tisztítást nem az elme kontrolja alatt kell megtenni, hanem az inspiratív intelligencia segítségével. Ez azt jelenti, hogy üresnek kell maradni akkor is, amikor megjelenik valami bennünk. Várni és figyelni kell, és nem szabad azzal törődni, hogy azonnal megértsük, hogy rögtön megmagyarázzuk, hogy megjegyezzük, hogy örüljünk neki, hogy szeressük az élményt vagy nem.
Figyelj, de ne próbáld megragadni, mert úgy sem tudod, hiszen akkor átalakul arra, amire gondolsz.
Persze a csend és a befelé fordulás gyakran jól esik, mert a napi dolgoktól megszabadít, könnyebbé tesz. Gyakran ez is fontos, és az nem baj, hogy nem válik mélyebb meditációvá.
Ilyenkor az akaratot is ki kell kapcsolni, de még a vágyakat is, hiszen gyakran ezek kérés nélkül feljönnek befolyásolni a feljövő élményeket.
A sok gyakorlással valójában az érzékenységet kell növelni azért, hogy képes legyen az egyén arra, hogy ezeket a finom benyomásokat észrevegye, és legyen bátorsága megfogalmazni őket!
Olyan ez mint, amikor egy ötlet megjelenik az emberben, hiszen ott is figyelni kell az intuitív gondolat megjelenésére, igaz ezek nem biztos, hogy nagyon mélyről jönnek, emiatt gyorsabbak, és ezzel a közvetlen az aktuális problémák megoldását segítjük.
Itt kell megemlíteni, hogy a hétköznapoktól a művész és a tudós intuíciója kiemelkedik, és a működésükben sok azonosságot, de nagyon nagy különbséget is találunk.
Ha kedveled ezeket a tartalmakat – és akkor is, ha ezek a témák téged nem érdekelnek, de valamelyik barátodat érdekelhetik –, arra kérlek, hogy oszd meg a weboldalamat és a podcastemet, hogy eljusson hozzájuk. Akkor is segítesz, ha csupán lájkolod az oldalakat.
Az alábbi gombra kattintva anyagilag is támogathatsz, hogy legyen esély tovább folytatni a blogom és a podcastjeim készítését, hiszen sok munkám van bennük.
Köszönöm szépen a támogatásodat és a közreműködésedet.