Az idea és a megvalósítása
Miért nem képes megvalósítani az ember a magas szintű ideákat? Van két fogalom az idea és az analógia, amelyek a hétköznapi használaton felül megjelölnek olyan tartalmat is, melyet az emberek nagy része nem használ. Ezzel a két fogalommal kifejezhetünk olyan gondolatokat, amelyek az önismeretből származnak, és az önmegfigyelés után ezekkel a fogalmakkal lehet kifejezni az ott megtapasztaltak. Hasonlóságot mutat az alábbi kigyűjtött meghatározások használatával, de mégsem ugyanaz mint, amelyet rendszeresen használunk, de nincs jobb vagy alkalmasabb szó, fogalom az ilyen gondolatok kifejezésére.
Itt az elején összeszedtem azokat a kifejezéseket és meghatározásokat, amelyek az idea tartalmáról szólnak és azokat is, amelyek ebből származnak.
idea = eszme, valamiről alkotott fogalom, ötlet
ideális = eszményi
idealizál = eszményít
idealizmus = a szellem, a tudat elsőbbségét hirdető bölcseleti irányzat
idealista = bölcseleti irányzattal kapcsolatos, eszményekért küzdő, ábrándos, a valósággal számot nem vető.
görög idea = alak, forma, megjelenési mód
eidó = meglát, megismer (ige)
Amikor egy új lélek megosztja magát, ekkor épül ki nála az egység utáni vonzalom. Ezt a vonzalmat és állapotot, az emberi minőségi fejlődés hosszú folyamatán keresztül érheti el. Azok az ideákat, amelyeket az egyének, a hosszú fejlődés során felfedeznek magukban, egyre minőségibb embert eredményeznek.
Mégis az idea a legtöbb embernek (jó esetben) azt jelenti, hogy az van valahol, de az biztos, hogy mindig felette elérhetetlen magasságokban. Ezzel az emberek a célt jó magas polcra tették, mert azt gondolták, gondolják, hogy ezeket sokára lehet csak megélni. Vannak, akik illúziónak tartják az ideákat, mert nem látják a valóságban a megvalósításukat, így ők a megvalósíthatatlan célok közé teszik. Valójában az ideákat meg kellene élni, és meg is lehet, mert tulajdonképpen minden minőségi lépcsőn megjelenik a szinthez tartozó idea vágya, csak nem veszik észre.
Most az lehet pár nagyon jó kérdés, hogy például mikor éri el az emberiség azt az ideát, amelyet az egyének már képesek elérni?
Minden egyén átélheti az ideákat?
Vajon a társadalomban ezek megvalósítását is el lehet érni?
Az ideákat, akkor lehet megvalósítani, vagyis aszerint élni, ha minden ember ugyanazt az idea szintet élné át, azaz minden ember azonos emberi minőségi szinten lenne. Addig nem, mert minden helyzetben akadályozó tényezőként jelen vannak és lesznek a többi emberi minőségek képviselői, akik még nem képesek befogadni a legmagasabb színtű ideákat. Viszont megélik azokat, amelyek ahhoz a lépcsőhöz tartoznak, ahol éppen a fejlődésük tart. Ennélfogva létrejön a megértés hiánya, a nézeteltérés és ezzel a megvalósítás elmarad.

Az ideák nagy részét még nagy küzdelem árán sem lehet megvalósítani, viszont egy kivétel létezik, ez pedig az alkotás. Egy mű tükrözi az alkotót és az idea itt megvalósulhat. Persze ennek is több szintje van, de a lényeg, hogy a legmagasabb idea tartalom is képes megjelenni egy alkotásban.
Valójában ezek a művek a legdominánsabbak, mert nagyon álltalános emberi tulajdonságokat mutatnak be, ezért sokan rejtélyesnek és elméletinek tartják, vagyis a megélés hiánya miatt nincs rálátásuk ezekre a művekre, ezért tartják sejtelmesnek vagy idealizáltnak.
Vannak olyan korszakok, ahol egy-egy alkotó elért olyan belső fejlődési szintet, amikor azt érezhetjük, hogy valami olyanfélét fogalmazott meg, amelyről sokan gondolják azt, hogy az alkotása már elérte a legmagasabb idea szintet. De, az idea megélése, és a legmagasabb szint nem ugyanaz.
Az ideákat kereső embert nagyon naivnak tartja a társadalom, amivel csupán azt bizonyítják be, hogy még nem fedezték fel magukban azokat az ideákat, amelyek az életük minőségében fontos szerepet játszanak.
A következő nagyon jó kérdés az, hogy minden emberi minőség alkotásában megjelenik az idea vagy van kivétel?
Minden emberi minőségben jelen van az idea, van ahol alig vehető észre, de a legmagasabb szinten a nemes minőségű ember műveiben jelenik meg. A királyi és a szellemi ember kifejezhet lényeges dolgot, de az már nem alkotás és nem idea, hanem a valóság szellemi átlátása, vagyis a valóság. Ezeket csak kevesen értik meg.
Az emberi minőséghez így az ideához tartozó kérdés, hogy igaz- és miért igaz az emberi minőségi fejlődés, amelyet sokan reflexből és nagyon rosszul elgondolva a hierarchiát a kasztrendszerhez hasonlítják. Aki az intellektusát használja és nem megfigyeli a folyamatokat, akkor ő könnyen létrehozhatja a kasztrendszert és ezzel a felsőbbrendűség fogalmát. De, ez az ősi emberi minőségi lépcsősor, a varna rendszer a világ analógiás megfigyelésből származik, és ez megegyezik a mai felimerésekkel, azzal a kis különbséggel, hogy ezt a mai korra kell kivetíteni. Valójában az egész világ minőségek rendszeréből áll és ennek egy része csupán az emberi minőségek sora.
Tehát nem mindenáron újat kell kitalálni, hanem megismerni, megfigyelni, átlátni azt, ami van. Így az idea minőségei sem változnak, legfeljebb az, hogy az ember milyen tudatszinttel fogadja be, fejezi ki és milyen művet hoz létre ezekből a hatásokból.
Van, ami gyorsan változik a világban, van ami lassan és van, ami nem.
Ha kedveled ezeket a tartalmakat – és akkor is, ha ezek a témák téged nem érdekelnek, de valamelyik barátodat érdekelhetik –, arra kérlek, hogy oszd meg a weboldalamat és a podcastemet, hogy eljusson hozzájuk. Akkor is segítesz, ha csupán lájkolod az oldalakat.
Az alábbi gombra kattintva anyagilag is támogathatsz, hogy legyen esély tovább folytatni a blogom és a podcastjeim készítését, hiszen sok munkám van bennük.
Köszönöm szépen a támogatásodat és a közreműködésedet.