Álom és a meditáció egymáshoz közelit, hiszen testvérek
Az első pillanatban, sőt tán később sem gondolja a legtöbb ember azt, hogy az álmodás és a meditáció között jelentős kapcsolat lenne. Hiszen az álom élménye alvás közben ér bennünket a meditációé pedig ébrenlétben.
Mit csinálunk álmodás közben?
Azt lehet mondani, hogy semmit, hiszen a test nyugalomban van külső hatás nem éri, sem a testet, sem az érzelmeinket, sem a gondolatképző központunkat.
Mit kell csinálni meditáció közben?
A testnek nyugalomba kell lennie és lehetőleg ne is érezze azt, hogy létezik a fizikai teste, az elmének passzív befogadói helyzetben kell lennie, vagyis ne gondolkozzon, az érzelmi központnak is üresnek kell lenni azért, hogy képes legyen a finom érzelmi felhőket is befogadni. Vagyis ne érje ezeket a központokat külső hatás vagyis az esetleg megjelenő ingerek ne késztessék reagálásra.
Akkor mégis mi a különbség, mert kívülről az látjuk, hogy az egyik esetben alszunk a másikban viszont nem, de minden más stimmel?

Az álom és a meditáció nagy részben egyéni tudati kivetülés, vagyis ekkor jelez nekünk valamit a belső tudati részünk. Még ez is azonos.
Amikor valakinek sikerül a meditációban az ideális helyzetbe hoznia magát, akkor a fontos kérdéseire, vágyaira és szándékaira kaphat választ, hogy aztán ezeket képes legyen megvalósítani az életben. Persze lehet olyan is, amikor nem az élet megélési lehetőségeihez kapcsolódik a kérdés, hanem önmaga lényegének megismeréséhez, ez már nagyobb ívű gondolati és érzelmi alapokat igényel. Itt is fontos a lépésről lépésre haladás egészen a beérés állapotáig.
Azt gondolják sokan, hogy az alvás közbeni álomtémák irányítása és az álomban való éberség nem létezik, pedig el lehet érni úgy, hogy már álmodás közben rájöjjünk arra, hogy milyen folyamatot mutat a képsor és már az álmot értelmezve ébredjünk fel. A meditációban is hasonlót élhetünk át, igaz különböznek is tőle ezek a belső képek.
A közös mindkettőben, hogy rá kell jönni arra a folyamatra, ami megjelenik bennünk. Sokszor az élethez szorosan köthető film játszódik le és olykor ezt úgy is lehet értelmezni, mint egy valóságos tevékenység sort, de a legtöbbször nem ennyire meghatározott választ kapunk, ezért mindkét esetben meg kell fejteni, hogy a folyamat miről szól és ez nekünk milyen segítséget adhat.
Az viszont biztos, hogy a fejlődésünk érdekében mindkettővel foglalkozni szükséges. Igaz lépésenként, de eljuthatunk az álmok megfigyelésétől azok felismeréséig, aztán majd a gyors értelmezésig.
Könnyebb az éberséget elérni úgy, hogy ha nem alszunk és nehezebb, ha igen.
Mindkét esetben önmagunkat tárjuk fel elsősorban de, amikor valóban beért az egyén, akkor következhet az élet és a lét feltárása egyéni kíváncsiság alapján. Aztán pedig majd még feljebb visz az út.
Ha kedveled ezeket a tartalmakat – és akkor is, ha ezek a témák téged nem érdekelnek, de valamelyik barátodat érdekelhetik –, arra kérlek, hogy oszd meg a weboldalamat és a podcastemet, hogy eljusson hozzájuk. Akkor is segítesz, ha csupán lájkolod az oldalakat.
Az alábbi gombra kattintva anyagilag is támogathatsz, hogy legyen esély tovább folytatni a blogom és a podcastjeim készítését, hiszen sok munkám van bennük.
Köszönöm szépen a támogatásodat és a közreműködésedet.