Mobil menü megnyitás

A feudalizmus minősége

Miképpen működtek az emberek az előző korszakokban, mi lehet működésük esszenciája és mi lehet a jövő? Hogy ezeket a kérdéseket megválaszolhassuk, meg kell néznünk, hogy a történelem fejlődése során milyen szintű emberi tudatot voltak képesek az emberek befogadni, ugyanis ezek befolyásolták az államok és a vezetők működését és viszont.

A feudalizmus minősége

A feudalizmusban két fő minőség volt jelen: az egyik az alávetettség, a másik az isteni szeretet vagy az Egység minőségének a megélési szándéka. Az egyikre azt mondjuk, hogy anyagi minőség megnyilvánulása, a másikra, hogy spirituálisé. Amelyik a fizikai, anyagi szinten történt, azt sikerült teljes mértékben megélni, míg a másik csupán vágy maradt. Ha nem az maradt volna, akkor sok embernek sikerült volna átélnie az Egységet, és akkor a földnek sem ez lenne a sorsa.

De nem kell elkeserednünk, mert amikor egy zárt és rugalmas rendszer egyik pontjára nyomást gyakorlunk, akkor a másik oldalán megjelenik az energia. Itt is ez történt: ahhoz, hogy a szeretet utáni vágy létrejöhessen az emberben, az alávetettség oldalát kell megnyomni, hogy kialakuljon az emberi minőségi fejlődés és a szeretet utáni vágy. Ez a mondat nagyon idealistának tűnik, pedig, ha a hétköznapokra vetítjük ki az analógiát, akkor azt tapasztaljuk, hogy valaminek a hiánya jobban serkenti a fejlődésre az egyént, egy negatív esemény jobban elősegíti a pozitív vágyak létrejöttét. Például a II. világháború után az emberek egészen más viszonyrendszert kezdtek egymás közt kialakítani, amelyben benne volt a nemzedék megélt negatív élménye. Ezért a következő időszakban kialakult a békének és egymás megbecsülésének a vágya. Megalakult az ENSZ, mint a béke őre.

Az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ), egy nemzetközi szervezet, amely az államok közti együttműködést hivatott elősegíteni a nemzetközi jog és biztonság, a gazdasági fejlődés, a szociális ügyek és az emberi jogok terén, valamint a világbéke elérésében. 

A változást megelőző folyamat

 Ha egy rendszert meg kell változtatni, arra a legnagyobb esély akkor van, ha egy olyan rosszul működő szerkezet alakult ki, amelyről már sokan gondolják, hogy nem jó, ezért megjelenik a szándék, hogy akkor hozzunk létre újat. Esetleg olyan vezető kerül az élre, aki képes tökéletesen megtestesíteni a rosszul működő állami vezetőt és a struktúrát, így szintén sokan rájöhetnek arra, hogy változni és változtatni kell.

Az örökség

Sokan mondják, hogy az emberi természetet nem lehet megváltoztatni, ezzel beletörődve elfogadják, hogy az ember olyan amilyen, és azt realitásnak hívják. De nem ez a realitás, ezek csupán különböző emberi tudatállapoti szintek kivetülései, amelyek mind meghaladhatók.

Figyelembe kell venni, hogy a történelem fejlődése során milyen szintű emberi tudatot voltak képesek az emberek befogadni, amelyek befolyásolták az államok és a vezetők működését és viszont. Az irányítók és a többség tudatszintje mindenképpen domináns, hiszen a szándékuk és az akaratuk meghatározza a többi ember minőségi életét és az önfejlődésükhöz szükséges feltételeket. Minden esetben a többség emberi minősége lesz az, ami egy korszak dominanciát adja.

A fejlődést soha nem lehet kizárni, ezért mindig a többségnél egy fokkal előrébb járó emberek lesznek azok, akik inspirálni fogják a társadalom minőségi fejlődését, megmutatva az új kvalitás lehetőségeit.